צרכים בבית

גור שמתרגל לעשות פיפי בבית מתרגל לעשות פיפי בבית. עד שסוף סוף אנחנו מחליטים להוציא אותו החוצה הוא כבר בכלל לא מבין שהוא אמור לעשות פיפי בחוץ. מבחינתו המקום של הפיפי זה בבית והחוץ זה משהו אחר לגמרי. ואז מה קורה? יוצאים עם הגור לטיול, מטיילים איתו שעות, הוא חוזר הביתה ומיד עושה פיפי. וזה יכול להיות מאוד מאוד מתסכל.

אם הגור שלך עוד לא יוצא החוצה, עכשיו זה הזמן. אם עוד לא סיים את החיסונים תמיד אפשר למצוא מקום נקי בקרבת הבית שבו אפשר להניח אותו בהשגחה מלאה שיעשה.

בשום אופן אין לכעוס על הגור שעושה צרכים בבית! אילו בעיות יכולות להיווצר מכעס על פיפי? 1. אם לא תפסת את הגור בזמן מעשה הוא בכלל לא יבין על מה הכעס. ולא. להצמיד את הראש לפיפי שלו לא יעזור לו להבין. מה שהוא כן יבין זה שאנחנו לא צפויים ולא נעימים ועלול לפחד מאיתנו ולאבד אמון בנו. 2. אם תפסת אותו בשעת מעשה וכעסת עליו, הוא עלול להבין שאסור לעשות פיפי לידך. הוא ימשיך לעשות בבית, אבל הוא פשוט ימצא מקומות שלא יראו כמו מאחורי הספה או בחדר אחר. בנוסף, הגור עלול להכליל את הכעס שלך ולא לעשות לידך צרכים גם בטיולים..

הזמנים הכי טובים להוציא גור צעיר החוצה כדי שילמד לעשות צרכים בחוץ:

אחרי שינה – מיד כשהגור מתעורר להרים על הידיים ולהוציא!

אחרי משחק – שיחקתם יחד? מעולה! קדימה – החוצה!

אחרי שתיית מים – ברגע שמסיים לשתות – להרים ולהוציא!

מה לעשות אם הגור כבר התרגל לעשות צרכים בבית ולא עושה בחוץ?

יצאת עם הגור לטיול, כבר שעות שאתם מטיילים והגור פשוט לא עושה בחוץ. אך הפלא ופלא, איך שאתם מגיעים הביתה, הוא מיד רץ לעשות… מה הוא עושה דווקא??? ממש לא. אם עד עכשיו הגור שלך לא יצא לטיולים ועשה פיפי רק בבית, אז הוא כבר התרגל, והוא אפילו לא מבין שהמטרה של הטיול היא שהוא יעשה פיפי בחוץ.

המחסום הראשון בחינוך לצרכים הוא לגרום לו להבין שפיפי אפשר לעשות בחוץ, ואפילו מומלץ. מוכנים ל"מבצע צרכים"? קחו לכם סוף שבוע ליישם את הטיפים הבאים.

״מבצע צרכים״ – לצאת לטיולים ממש ממש ארוכים, אפילו לטיול בטבע או באיזה פארק נחמד, אפשר אפילו לעשות פיקניק ולדאוג לשחק עם הגור ולתת לו לאכול ולשתות. חשוב להיות ערוכים עם מזון ושתיה גם לנו כי לא חוזרים איתו הביתה עד שהוא לא עושה פיפי.

לשבור את השגרה – לצאת לטיול באורך סביר, לחזור הביתה, לפתוח את הדלת, מיד לסגור את הדלת ולצאת שוב לטיול בלי להיכנס הביתה. כך הגוף של הגור מכין את עצמו לצרכים (כי הוא חושב שחוזרים הביתה) ויהיה לו יותר קשה להתאפק בפעם השניה שתצאו.

לצאת לטיול כל חצי שעה – לצאת לטיולים תכופים, אפילו כל חצי ואם הוא לא עושה פיפי בחוץ להשאיר אותו צמוד אלינו עם הרצועה בבית, בהשגחה מלאה כדי שלא יתאפשר לו ללכת למקום בו הוא עושה צרכים בדרך כלל.

פיפי בוקר – נסו לתפוס את הפיפי של הבוקר לפני שהגור מספיק להתעורר ולעשות בבית. תתעוררו לפניו ורדו איתו מיד למטה, אפילו עם פיג׳מה 🙂

שני רוזן הינה מאמנת כלבים, בעלת פנסיון ומעבירה קייטנות אילוף לילדים וקורסי אילוף לבעלי כלבים

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *