נשיכות של גור זה כואב!

נשכנות גורים היא אמנם מעצבנת מאוד, אבל היא טבעית לגמרי וחשובה מאוד להתפתחות הגור. חשוב להבין קודם כל שהגור שלנו לא מכיר את העולם, הוא דף חלק… והדרך שלו להכיר אותו עוברת דרך הפה. אז הוא נושך כל דבר, מרים כל דבר מהרצפה ומשחק דרך נשיכות.

גורים צריכים לנשוך!

אי אפשר לצפות מהם לא לנשוך. זה חלק מהצרכים הבסיסיים של כל גור, בייחוד כשהשיניים שלו מתחלפות והוא צריך לנשוך כדי להפיג את הכאב. חשוב לזכור שהגור ינשך את הדבר שהכי כיף לנשוך בסביבה, ולצערינו, הידיים שלנו הם רכות, נעימות, זזות ואף מצייצות (כשכואב לנו…) – חוויה נפלאה לגור צעיר.

אז מה עושים?

ראשית, דואגים שתמיד יהיה בסביבה משהו שלגור מותר לנשוך. זה יכול להיות צעצוע רך או חבל משחק או עצם נחמדה שאפשר לנשנש. המטרה היא שבכל זמן שהגור מתחיל לנשוך, אנחנו יכולים במיידי לשלוף צעצוע אחר בשבילו. שנית, חשוב ללמד את הגור שהידיים שלנו לא כאלה כיפיות לנשיכה ומצד שני הצעצוע הכי כיפי לנשיכה. כשהגור נושך לנו את הידיים הן חייבות להפסיק לזוז. יש להקפיא את היד עד שהגור מפסיק. אפשר גם לצעוק "איי" לעזיבה מיידית, וברגע שהוא מפסיק, לשלוף את הצעצוע הקרוב ביותר ולהזיז אותו על הרצפה או לזרוק אותו באוויר ולפתות את הגור למשחק.

בחודשים הראשונים חשוב להקפיד על ההתנהלות הזו באופן עקבי, לא מספיק להגיד לגור לא לנשוך, צריך ממש לספק לו אלטרנטיבה לנשיכה. זכרו! כל פעם שהגור נושך אותנו, הוא לומד לנשוך אותנו, וככל שהוא ינשך אותנו יותר הוא יהנה מזה יותר. הגור שלכם ילמד בקלות לנתב את עצמו לצעצוע כשהוא יבין שלנשוך לכם את הידיים זה לא כיף כמו לנשוך את הצעצוע.

כללי אצבע להתנהלות עם גור שנושך

תמיד לדאוג לתעסוקה זמינה שניתנת ללעיסה (משחקים רכים, עצמות לעיסה, חבל וכו׳).לא לתת לגור לנשוך ידיים ורגליים. כשהוא עושה זאת יש להפוך את הידיים והרגליים ללא מעניינות וברגע שהוא מפסיק לנשוך אותן לספק לו אלטרנטיבה. להבין שנשכנות היא צורך פיסי שנובע הן מהרצון להכיר את העולם והן מכאבי שיניים כשהשיניים מתחלפות – להתאזר בסבלנות רבה ולזכור שתקופת הגורות היא יחידה ומיוחדת ועוברת מהר מאוד…

שני רוזן הינה מאמנת כלבים, בעלת פנסיון, ומעבירה קייטנות אילוף לילדים וקורסים לבעלי כלבים

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *