למה כלבים אוכלים דשא?

מה חשוב לדעת על גזירת ציפורניים ומי כדאי שיעשה זאת

החלטתם שהגיע הזמן לאמץ כלב? עשיתם הכול כדי להתכונן לרגע המרגש הזה ובחרתם את הכלב המושלם מבחינתכם? אם כך, אתם בוודאי רוצים לעשות הכול כדי שיהיה לו טוב. יחד עם זאת, אם זו הפעם הראשונה שאתם מגדלים חיית מחמד מקסימה שכזו, כדאי שתדעו דבר או שניים על המזונות שהיא אוכלת. כשמדברים על מזונות כלבים מדברים על עולם ומלואו. האמת היא, שכלבים, בניגוד לחתולים למשל, אוכלים כמעט הכול. כלבים אוכלים, מצד אחד, את האוכל היבש שתיקנו להם, אך מצד שני, הם גם יכולים לאכול דשא ברחוב ועשבים שונים. אתם תוהים למה כלבים אוכלים דשא? כדאי שתדעו שיש לכך כמה סיבות מגוונות ושונות. למשל, יש כלבים שאוכלים דשא כי הם סובלים מקלקול קיבה, שכן זו דרכם לרפא את עצמם באופן טבעי וללא תרופות. חשוב לדעת ולא להיבהל, שאצל לא מעט כלבים, אחרי אכילת דשא בגלל מצב קלקול קיבה, מגיעות גם הקאות. 

מה באמת מכיל האוכל שאתם נותנים לכלב? 

בבואנו לנסות ולהבין למה כלבים אוכלים דשא, אנחנו רואים שלא פעם הם פשוט משלימים את מה שחסר להם. למשל, כאשר מדברים על מערכת העיכול של הכלב, אנחנו רואים שהיא זקוקה לסיבים, ממש כמו מערכת העיכול של האדם. מחקרים רבים שנערכו בנושא מראים שלמעשה, כאשר הכלב אוכל מזון עם כמות נמוכה של סיבים, הוא ישלים את מה שחסר לו על ידי אכילת דשא. כמו כן, יש גם כלבים שפשוט יאהבו את הטעם של הדשא ולכן הם ימשיכו לאכול ממנו בכל הזדמנות. אם כל זה לא מספיק, אנחנו רואים שעוד תשובה ברורה לשאלה למה כלבים אוכלים דשא היא פשוט שעמום. לא אחת קורה שהכלב לא מוציא מספיק אנרגיות או לא מקבל מספיק אתגרים מנטליים שונים. עבור כלבים כאלה, לא פעם, אכילת דשא יכולה להיות שעשוע נחמד ולכן הם ינסו זאת בכל פעם כשזה יתאפשר. 

האם יש בכך סיכון? 

מעבר לכך שצריך להבין למה כלבים אוכלים דשא, חשוב כמובן גם לדעת האם יש בכך סיכון. אנחנו רואים שהרבה פעמים הבעיה היא שהדשא פשוט עלול להיות מרוסס בחומרים מזיקים שונים. בנוסף, אם מדובר על כלב שאוכל דשא ומקיא בכל פעם מחדש, עלול להיות שיש לו בעיה חמורה יותר ולכן בהחלט רצוי לבדוק את העניין. מה שבטוח זה שאם אתם רואים כלבים אוכלים דשא ועשבים, יש לבדוק באיזו תדירות זה קורה ולהבין מה מוביל אותם לכך. 

איך נדאג לתזונה מאוזנת לכלב? 

אם גם במקרה של הכלב שלכם, אחרי התבוננות ובדיקת המצב, הבנתם שמשהו חסר לו מבחינה תזונתית, כדאי שתעשו משהו בנידון. רצוי לקחת את הכלב לווטרינר כדי לבצע מספר בדיקות וכדי להבין האם באמת יש לו חסרים כלשהם. מערכת העיכול של הכלב דורשת את כל אבות המזון כדי שהיא תוכל לתפקד בצורה טובה. בנוסף, אסור לשכוח שהכלב גם צריך להוציא אנרגיה ולהיות בכושר גופני טוב, שכן כל הגורמים האלה ביחד משפיעים על מצבו הכללי של הכלב. .

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *