להוציא או לא להוציא? זאת השאלה!

כשאימצתי את הכלב שלי, צ‘נצ'ו בהחלט עמדתי בפני הדילמה הקשה הזאת. מצד אחד היה לי חשוב שהוא יגדל להיות בריא, ומצד שני היה חשוב לי גם החוסן הנפשי שלו, שהוא יסתדר עם הכל ועם כולם ולא יגדל עם פחדים. למעשה, הרבה בעלי גורים ניצבים בפני הדילמה הזו. מצד אחר, הוטרינר אומר לא להוציא בשום אופן כי הגור יהיה חשוף למחלות נוראיות, ומצד שני מי שמדבר עם מאלף בדרך כלל ישמע כמה זה חשוב להוציא גור לראות אתהעולם, לחשוף אותו. האמת היא שכולם צודקים. זה באמת מסוכן להוציא החוצה גורים שלא סיימו את החיסונים שלהם, אבל מבחינה נפשית מסוכן יותר לא להוציא בכלל. למעשה, רוב בעיות ההתנהגות שנובעות מפחד או מתוקפנות מתחילות את דרכן בחוסר חשיפה.

אז מה אפשר לעשות?

למצוא את האיזון! להוציא את הגור מתי שאפשר וכמה שיותר, ולהפעיל שיקול דעת.

לאן אפשר לקחת את הגור?

לחברים, למכולת, למשחקים עם כלבים אחרים מחוסנים, לתחנות אוטובוס, לקניון, לביקור אצל השכנה ועוד מה שנראה לך מתאים.

ממה צריך להיזהר?

חשוב להפעיל שיקול דעת בנוגע לנקיון המקום. אם המקום לא נקי במיוחד, כדאי להחזיק את הגור על הידיים.לא לאפשר לגור לאכול שום דבר מהרצפה, להשגיח עליו ב-7 עיניים.להפגיש את הגור אך ורק עם כלבים מחוסנים שאתם מכירים.לתת לו להתרוצץ ולהסתובב רק במקומות נקיים שאתם מכירים.

לסיכום, חשוב מאוד לשמור על הבריאות הפיזית של הגור, אך הבריאות הנפשית חשובה לא פחות! זה קריטי לחשוף גורים לעולם כבר בגיל מוקדם כדי שיגדלו להיות כלבים מאוזנים ושמחים אך יש לעשות זאת באחריות רבה ואם צריך להחזיק אותם על הידיים כדי שלא יבוא במגע עם מזהמים.

שני רוזן הינה מאמנת כלבים, בעלת פנסיון, ומעבירה קייטנות אילוף לילדים וקורסים לבעלי כלבים

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *