כמה עליי להאכיל את הכלב שלי?

אחת הדרכים הכי יעילות לדאוג לבריאותם של כלבים או חתולים , היא להאכיל אותם בדיוק את הכמות שהם צריכים באוכל מזין ואיכותי. האכלה יתר או חוסר במזון , שניהם הם מצבים לא בריאים לכלב או לחתול לאורך זמן. האכלת חסר יכולה לגרום לחוסר של ויטימנים חיוניים. האכלת יתר תסכן את בריאותם בהשמנת יתר והשלכותיה.

אלו מרכיבים עלינו להתייחס בהערכת הכמות של המזון שדרוש לחיית המחמד שלנו?

1 . סגנון החיים של הכלב. האם הכלב משוחרר רוב היום? האם הכלב נמצא עם עוד כלבים אחרים בחצר והם משתוללים ביחד רוב היום ? או לחליפין האם הכלב נמצא רוב הזמן סגור בבית כל עוד בני הבית בעבודה. מבחינת כמויות מומלץ בדר"כ כף של המזון של הכלב ליום. לכן אם הכלב רובץ רוב הזמן בספה ופחות פעיל , עליכם להוריד את המנה ל1/2 מנה או 3/4 מנה תלוי בכמות הפעילות שלו וזמן הספורט שהוא עורך. כנ"ל הפוך , אם הכלב בחווה חקלאית והוא רץ ופעיל מאוד עם חבריו הכלבים , הגדילו במעט את המנה למעל כף מנה יומית.

2. משקל הגוף הנוכחי- אם הכלב הגיע בתת תזונה מצער בעלי חיים או לחלופין הוא בעל משקל עודף , עליכם לאזן את משקלו על ידי התאמת כמות המזון שלו.

אם אתם רואים או מרגישים את הצלעות של הכלב תוך כדי שאתם משפשפים את הפרווה שלו , מצבו אידיאלי. אם תסתכלו על הכלב מהצד , אז הבטן של הכלב צריכה להיות קצת קשתית שהחלק של הבטן הקרובה לראש והחלק האחורי הם יותר מוגבהים מהחלק האמצעי. כמו כן אסור שהבטן תזלוג מהקו החיצוני של האוזניים יתר על המידה כי זה מראה שהכלב קצת שמן.

3. התחשבו בטבלאות המזון המומלצות הרשומות על האריזה של האוכל שקניתם מחנות החיות. בדר"כ רשום שם בבהירות לכל משקל איזו כמות מומלצת לתת. לא חובה לתת רק פעם אחת אוכל ביום אלא הכמות הרשומה היא הסך הכולל שמותר או מומלץ לתת ביום, אבל אתם רשאים לחלק את המנה כמובן ל-2 מנות או ל-3 פעמים.

שימו לב שמה שכתוב על האריזות , זה כמות מומלצת לכלב ממוצע בגודלו , ובעל פעילות ספורטיבית ממוצעת. אם הכלב שלכם עדיין גור או מבוגר מאוד התחשבו בזה בנתינת הכמות היומית.

בגדול כלבים צריכים לצרוך 1 גרם חלבון באוכל על כל 1 פאונד משקל (1 פאונד שווה 0.45 קילוגרם).

4. כמות ארוחות ביום- אנחנו ממליצים לכלבים בוגרים – 2 ארוחות בריאות ביום. אם הכלב ממש גדול אפילו כדאי לחלק את המנה היומית ל-3. כל ארוחה כזו מקפיצה את רמת האנרגיה לשעה-שעתיים אצל בעל החיים ואח"כ יש ירידה הדרגתית של אנרגיה לפירוק המזון.

רוצים להתייעץ איתנו? בבקשה , פנו לשירות הלקוחות שלנו באתר.

רק בריאות!

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *