גזירת ציפורניים לכלב

מה חשוב לדעת על גזירת ציפורניים ומי כדאי שיעשה זאת

כאשר אנחנו חיים לצד בעל חיים, מן הסתם, ישנן מטלות שהן קצת יותר כיפיות עבורנו (למשל, לצאת לטייל עם הכלב כשמזג האוויר נעים), אולם, לצידן, יש גם מטלות הכרחיות אחרות, שעשויות להיות פחות נעימות, בלשון המעטה (לדוגמה, לנקות את ארגזי החול של החתולים, לקלח את הכלב, לתת לבעל החיים תרופה וכד'). חלק מהמשימות הללו נחשבות ל"רע ההכרחי", כלומר, אתם תאלצו לבצע אותן בעצמכם, בעוד שבמשימות אחרות, תוכלו להיעזר בבעל מקצוע המתמחה בתחום, למשל, ספרי כלבים או וטרינר נייד. גזירת ציפורניים היא אחת מהמטלות השייכת לסוג השני, אם כי, במקרים מסוימים, כדאי לכם לבצע אותה בעצמם. מתי כדאי להזמין וטרינר שמגיע הביתה ומתי כדאי לעשות זאת לבד?

גזירת ציפורניים לכלב – מתי היא נדרשת?

מרבית הכלבים הפעילים והבריאים שוחקים את ציפורניהם באופן טבעי כשהם רצים ופורקים מרץ, במהלך הטיול היומי. שחיקה טבעית זו בריאה מאד לכלב, שכן, היא מאפשרת לציפורניים להישחק באופן אחיד ובטוח, ללא התפצלויות או שבירות, שבדומה לכך שהן מתרחשות בציפורניים האנושיות, עלולות להיות אירוע כואב למדי. לעיתים, אם בשל חוסר פעילות גופנית מספקת או בשל סיבה אחרת (לדוגמה, רגל כואבת שהכלב אינו משתמש בה באופן שוטף ורגיל), הציפורניים ברגל גדלות יתר על המידה, דבר, שבשלב מסוים עלול להפוך לבעיה, ואף להכאיב ולעוות את כף רגלו של הכלב, לכשינסה להשתמש בה. בניגוד לחתולים המחדדים, שוחקים ומשייפים את ציפורניהם מבלי שנצטרך לבקש מהם לעשות זאת, גזירת ציפורניים אצל כלבים היא עניין שונה לגמרי, ולעיתים, נצטרך לבצע את פעולת גזירת ציפורניים לכלב בטרם הציפורניים הגדלות יהפכו למטרד ולמקור כאב עבורו.

גזירת ציפורניים לכלב – מה חשוב לדעת?

ישנן מספר בעיות שעלולות להתעורר בעת גזירת ציפורניו של הכלב. הבעיה הראשונה היא, שבמידה והכלב אינו רגיל לכך שאתם מתעסקים בכפותיו, הוא עלול להירתע, להיבהל, ובמקרים מסוימים אף לנשוך מתוך בהלה. על אף שהוא אינו מתכוון להזיק לכם, מבחינתו, ברגע זה, אתם מזיקים לו (ואף אחד מאיתנו לא מגיב טוב כשהוא חושש שיזיקו לו, נכון?). הבעיה השנייה שעלולה להתעורר, נובעת מאי שקיפותן של כל ציפורני הכלב. עד למקטע מסוים, הציפורן הכלבית מכילה כלי דם, שפגיעה בהם לא רק תגרום לכאב חד לכלב, אלא גם עלולה לגרום לדימום שקשה למדי לעצור אותו, דבר שעלול להכניס את הכלב (ואתכם) ללופ טראומתי שממנו – קשה למדי לצאת. לכן, גם בציפורניים שקופות כמעט לגמרי, קשה לאתר את נקודת החיתוך הנכונה, במיוחד כשהמדובר בכלב שאינו מורגל בקיצוץ ציפורניו ובאדם שאינו מיומן בכך (אתם).

גזירת ציפורניים לכלב – מתי כדאי להזמין וטרינר שמגיע הביתה לשם כך?

את המקרה הראשון כבר הזכרנו – כשהכלב שלכם מראה סימני עצבנות בטיפול בכפות רגליו, מוטב להניח לאיש מקצוע, וטרינר במרפאה או וטרינר נייד, לבצע את קיצוץ הציפורניים. אם הכלב חששן ולא נהנה מטיפולים במרפאה, על אחת כמה וכמה שעדיף לכם להזמין וטרינר שמגיע הביתה, שם, ניתן יהיה לטפל בכלב בסביבתו הטבעית ולא במרפאה (שמבחינתו, אף היא, לכשעצמה, עלולה להיות גורם לסטרס). המקרה השני נוגע לחוסר המיומנות והחשש שלכם, שאף הם, באופן ישיר, משפיעים על הכלב ועל נכונותו לשתף פעולה. המקרה השלישי בו מומלץ להזמין וטרינר נייד, יהיה במקרה שבו כל (או אפילו חלק) מציפורני הכלב שחורות, באופן שקשה לראות דרכן את כלי הדם העוברים בהן.

חשוב לדעת כי, ככל שתתמהמהו עם קיצוץ ציפורניו המתארכות של הכלב, גם כלי הדם הפנימיים שבציפורניים יתארכו ויהפכו את גזירת הציפורניים למורכבת ולמאתגרת יותר!

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לקוחות יקרים,
קומבה הפסיקה לעת-עתה את פעילותה בישראל. לא ניתן להירשם ולהזמין ביקורים.
לקוחות קיימים יכולים לצפות בהיסטוריה הרפואית באזור האישי דרך "כניסת לקוחות".
לבירורים ניתן לפנות למייל: info@kumba.co.il
לבירורים בדבר החזרים ניתן לפנות למייל: refund@kumba.co.il

להתראות בקרוב,
צוות קומבה